Değerli Köylüm, bilgilerin eksik olduğunu veya güncellenmesi gerektiğini düşünüyorsanız lütfen mkemalduman@hotmail.com adresine mail gönderin veya 0533-330-02-38 numaralı telefondan arayınız.

GÜNCELLEME TARİHİ: 16.09.2013 
==============================  (Alfabetik Sıraya Göre yazılmıştır.) =============================
- A -                                                                                                                                         
- Prof.Dr. Asım DUMAN: Asım DUMAN Ordu ili, Uzunmusa köyünde dünyaya gelmiş, Diyarbakır Tıp Fakültesi Dekanlığı, Konya Tıp Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. 05.09.2013 vefat etmiştir.
- Abdulkadir DUMAN (Eski Muhtar): Yüksekokul mezunu olan Abdulkadir Duman, Uzunmusa köyümüzde 2 dönem muhtar olarak görev yapmıştır.
- Abdullah Sinan İLHAN (Polis): Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Ordu Belediyesi Zabıta Amiri mütevefa Vehip İLHAN’ın oğlu olan Abdullah Sinan İLHAN Polis Akademisi mezunu olup, bu mesleği icra etmektedir.
- Adil Aslanoğlu (Emekli Ziraat Teknisyeni): Uzunmusa Köyü doğumludur ve halen Otobüscülük yapmakta ve Çerkezköy'de ikamet etmektedir.
- Doç. Dr. (Ömer) Afşin ÖZMEN (Doçent/KBB Uzmanı): Halen Bursa Uludağ Üniversitesinde Kulak Burun Boğaz Ana Bilim dalında Doçent olarak görev yapmaktadır.
- Ahmet ÇELEBİ Selahattin ÇELEBİ (İnşaat-Müteahhit) Aslen Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup Aybastı İlçesi'ne göç edenlerdendir. Muhtelif yerlerde işyeri ve şantiyesi bulunan "ÇELEBİ YAPI GRUBU" firmasının kurucularındandır. Konut, İşyeri imal etmekte ve pazarlamaktadır.
- Ali ( Aydın) TANRIVERDİ:  Uzunmusa Köyü doğumlu olup Marmara Üniversitesi Tatbiki Güzel  Sanatlar Akademisi Seramik Bölümünden mezun olmuştur. Uzun yıllar mesleğini icra eden ilgili İstanbul İli Ümraniye ilçesinde ikamet etmektedir.
- Ali ( Hacı) TULGAR: Uzunmusa Köyü’nden Memükoğullarından olan adı geçen kendisine ait Dodge otobüsüyle KALAFAT Turizm’de işletmecilik yaptıktan sonra uzun yıllar İ.E.T.T.’de çalışmış ve iç giyim pazarlamacılığı yaptıktan sonra emekliye ayrılmıştır. Halen Ordu İli merkezde ve Çambaşı’nda ikamet etmektedir.
- Ayhan CAN : Uzunmusa Köyü doğumludur. Ümraniye İlçesi'nin Alemdağ mevkiinde "MARANGOZ ATÖLYESİ" işletmeciliği yapmaktadır.
- Ahmet ŞAHİN (Turizmci)
- Adem TULGAR : Uzunmusa Köyü doğumludur. İstanbul İli Çağlayan İlçesi'nde "OTO TAMİR ATÖLYESİ" işletmeciliği yapmaktadır.
- ASYA (Fevziye ERSÖZ DÜZGİT) : Uzunmusa Köyü doğumlu olan Güner İLHAN GÖKBERK'in kızı olup İSTANBUL İktisadi Ve Ticari İlimler Akademisi tahsillidir. "ASYA" adıyla Kaset ve CD. leri olan POP müzik sanatçısıdır.
- Atilla TULGAR : Uzunmusa Köyü doğumlu olup, Matbaa işletmektedir.
- Op. Dr. Ali Ayhan DUMAN: Ordu İlinde ikamet etmektedir.
- Ali Gök (Emekli Polis Memuru): Uzunmusa Köyünde ikamet etmektedir. 
- Ali Murat TANRIVERDİ ( Havaş' da Görevli) Halen Ankara İli Esenboğa Hava Limanında görev yapmaktadır.
- Alptekin TANRIVERDİ (İller Bankası İnşaat Mühendisi): Ankara İlinde İkamet etmektedir. 
- Arda Duman (Doktor/Nöroloji): Halen Diyarbakır İli Bismil İlçesi Devlet Hastanesinde görev yapmaktadır.
- Aslı ZENGİN: Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi mezunu olup halen İstanbul İlinde ikamet etmektedir.
- Aşkın Çelebi (Laborant teknikeri) Halen Ordu ilinde çalışmaktadır.
- Atakan YÜCEL: Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olan Atakan YÜCEL, Kocaeli Üniversitesi Emlak Yönetimi Bölümü mezunu olup, İzmit’te emlak danışmanlığı yapmaktadır ve burada ikamet etmektedir.
- Atilla TANRIVER (Topçu Binbaşı): Erzincan' da görev yapmaktadır.
- Aykut ÇELEBİ (Öğretmen): Samsun EML Matbaa Bölümünde Öğretmenlik yapmakta ve Samsunda ikamet etmektedir.
- Aydın İLHAN (Turizmci): Antalya Kaya Otelde çalışmaktadır.- Ayşegül Zengin Yüksek (Öğretmen): Sivas ilinde beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
- Ayşe TANRIVERDİ: Uzunmusa Köyü’nde doğdu. Ebe-Hemşire olarak hizmet verdikten sonra emekliye ayrıldı.
- Ayşe YÜCEL ERTEN (Diş Hekimi): Uzunmusa Köyü doğumlu, Emekli Astsubay Cevat YÜCEL’ in torunu olan adı geçen İ.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur.
==============================
- B -
- Bahadır ŞAHİN (Polis Memuru):  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. İstanbul Yeşilköy’de polis memuru olarak çalışmaktadır.
- Banu Tezcan (Memur): İşbankası Ordu Merkez Şubesinde Memur olarak görev yapmaktadır.
- Barış Turgut (Makine Mühendisi): Eskişehir Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olup halen Uzunmusa Köyünde ikamet etmektedir.
- Başaran TULGAR : Uzunmusa Köyü doğumludur. İTÜ Elektrik Fakültesi'nden mezun olup, NETAŞ A.Ş.'de çalışmakta iken emekliye ayrıldı. İstanbul'un Şişli İlçesi'nde ikamet etmektedir.
- Behire EGEMEN BAYRAKTAR: Uzunmusa Köyü’nde dünyaya gelen, Ebe-Hemşire Saadet KARADAĞ’ ın kızı olan adı geçen Eğitim Enstitüsü mezunu olup, öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrılmış ve halen İstanbul’da ikamet etmektedir.
- Berna TULGAR: Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olan Berna TULGAR, BOLU İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Fak. Bitirmiş ve İ.Üniversitesi ’nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
- Besalet Duman (Emekli Öğretmen) Halen İstanbul İlinde oturmaktadır.
- Beytullah TULGAR : Uzunmusa Köyü'nde doğdu. İstanbul İli, Fatih İlçesi Edirnekapı'da radyo tamirhanesi işlettikten sonra, işyerin kapatarak ideali olan Emniyet Teşkilatı'na girdi. Polis Memurluğu ve rütbeli emniyet görevlisi olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrıldı. Halen Sapanca'da ticaretle iştigal etmektedir.
- Bilal Duman (Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir) Perpa Ticaret Merkezi A blok Kat:6 No:664 Okmeydanı/Şişli/İSTANBUL adresinde SMMM’ lik yapmaktadır. Tel:0.212.320.18.61 Faks: 0.212.222.39.24 cep: 0.533.547.16.69

- Birol ŞAHİN: Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Eğitim Fakültesi mezunu olup, uzun yılar öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrılmıştır. Halen İstanbul İli, Şişli İlçesi İzzetpaşa Mahallesi’nde ikamet etmektedir.

==============================
- C -
- Cahide ( Döndü) CAN (Emekli Öğretmen): Eğitmen Dursun DUMAN’ın kızı olup, öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrılmıştır.
- Dr. Canan TANRIVER (Pratisyen Doktor): Trabzon ilinde görev yapmaktadır.
- Dr. Cavit ZENGİN (Pratisyen Doktor): Ankara' da ikamet etmektedir.
- Cemal KARADAĞ : Uzunmusa Köyü'nde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ordu'da tamamladıktan sonra, İstanbul Yıldız Teknik Okulu'ndan mezun oldu. Sırası ile Amasya, Aydın, Manisa ve Ankara'da İl Bayındırlık Müdürü olarak görevde bulundu. Emekliye ayrıldı ve Ankara'da ikamet etmektedir.
- Cemal YÜCEL : Uzunmusa Köyü'nde doğdu. Muhtelif yerlerde İlköğretim okul öğretmenliği ve yöneticilik yaptıktan sonra emekliye ayrıldı. Halen İzmit Maliyeciler Sitesi'nde ikamet etmektedir.
- Cevat YÜCEL : Uzunmusa Köyü'nde doğdu. Ortaöğrenimini Ordu'da yaptıktan sonra Astsubay Okulu'na girdi. Levazım Astsubay Başçavuş olarak emekliye ayrıldı. İstanbul Maltepe İlçesi'nde gıda pazarlama üzerine bir aile Şirketi kurdu ve halen bu işle iştigal etmektedir.
- Cemail BENLİOĞLU (Polis Memuru): Samsun 19 mayıs Üniversitesinde Görev yapmaktadır.
- Dr.Cevdet ZENGİN (Pratisyen Doktor) Halen Ordu İli Fatsa İlçesi Avrasya Yaşam Tıp Merkezi Kurucu Ortağı ve Mesul Müdürü olarak görev yapmaktadır.
- Çağlayan TANRIVER (Polis Memuru): Trabzon beşik düzünde görev yapmaktadır.
- Coşkun Gök (TRT Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı): Halen Ankara İlinde ikamet etmektedir.
- Coşkun ZENGİN (Polis Memuru)
- Cüneyt Karadağ İstanbul' da Elektronik Kart Tamiri yapan Digitel Dijital Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. de Sevkıyat Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.
- Ç-
- Çağlayan ERSÖZ DÜZGİT : Uzunmusa Köyü doğumlu Güner İLHAN GÖKBERK'  in kızı olup "RÜYA ÇAĞLA" adıyla bilinen Pop müzik sanatçısıdır.
==============================
 - D -
- Derya YAMAN (Kimya Mühendisi)
- Dursun ÖZER (Yük.İnş.Müh.) : Uzunmusa Köyü doğumludur. İlk ve ortaöğrenimini Ordu'da tamamladıktan sonra İTÜ'ye İnşaat Fakültesi'ne girdi ve buradan mezun oldu. KARAYOLLARI 1. BÖLGE Müdürlüğü'nde mühendis ve rütbeli oalrak çalıştıktan sonra emekliye ayrıldı ve kendisine ait bir işyeri bulunmaktadır.
- Dursun TANRIVERDİ : Uzunmusa Köyü doğumlu olup, Astsubay olarak emekli oldu ve bir dönem Uzunmusa Köyü Muhtarlığını yaptı. Halen Ordu'da ikamet etmektedir.
==============================
 - E -
- Eda YAMAN (ODTÜ Öğretim Görevlisi): Ankara ilinde ikamet etmektedir.
- Ekrem ŞAHİN (Emekli Albay): Ordu ilinde ikamet etmektedir.
- Elif EKİNGEN TULGAR : Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. ANKARA Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olup halen Amerika'da öğretim üyeliği yapmaktadır.
- Emine DUMAN (Diş Hekimi): İstanbul' da ikamet etmektedir.
- Emrah GÜREL: İstanbul İlinde radyo ve televizyon yayıncılığı ile uğraşmaktadır. 
- Emre Sinan TULGAR : Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup T.Ü.Ziraat Fakültesi'nden mezundur. Halen Ziraat Mühendisi olarak Ankara Türk Traktör'de çalışmaktadır.
- Ekrem ARSLAN : Uzunmusa Köyü doğumlu olup, polis memurluğu ve emniyet Baş komiserliğinde bulunmuş ve emekliye ayrılmıştır.
- Emine TANRIVERDİ:  Eminoğlu ( davulcu) Mehmet’in kızı olan Emine TANRIVERDİ Ebe- Hemşire olarak hizmet verdikten sonra emekliye ayrılmıştır.
- Engin DUMAN (Harita Mühendisi-Emekli): Halen Uzunmusa Köyünde oturmaktadır.
- Engin TANRIVER: Nazar Kargo Ltd. şirketi sahibi. Yurt içi ve yurt dışı askılı tekstil nakliyesi yapmakta İstanbul' da ikamet etmektedir.
- Enis (Şinasi) GÜREL (Elektrik Yüksek Mühendisi)
- Enis Zengin (Oto Başkan): Ordu' da doğmuş olup, halen Ordu İli Yeni Sanayi Sitesinde Yedek Parça işi yapmaktadır.
- Eray ŞAHİN (İnşaat Mühendisi): İstanbul ilinde ikamet etmektedir. 

- Erdem ŞAHİN:  Nurioğullarından  Em. Albay Ekrem ŞAHİN’ in oğlu olan adı geçen A.Ü. Halkla İlişkiler mezunu olup, Başbakanlık Müsteşarlığı’nda çalışmaktadır.

- Erdem TURGUT(Öğretmen): Çorum İlinde görev yapmaktadır.
- Erçin ZENGİN ÖZKANLI:  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olan adı geçen Bursa Uludağ Üniversitesi Turizm Otelcilik ( İşletme Fakültesi) mezunu olup AVEA firmasında çalışmaktadır.
- Erhan GÜREL (öğretmen):
- Erhan KAYA (Emekli Polis Memuru): (Shell) Akın Petrol' de Müdür olarak göreve başlamış olup halen Ordu İlinde ikamet etmektedir. 
- Dr. Erol TANRIVER (Doktor): Nerede görev yaptığı tarafımdan bilinmemektedir.
- Ersin ÇELEBİ (Polis Memuru): Halen İstanbul Hakim Evi (Sarıyer) de çalışmaktadır.
- Esra TULGAR KABADAYI: Memükoğullarından, NEDİM-NEYİR Bilgisayar San. Ve Hizmet A.Ş.’nin muhasebe müdürü olan Hüseyin TULGAR’ın kızı olan adı geçen halen Etiler Halk Bankasında operasyon görevlisi olarak çalışmaktadır.
==============================
 - F -                                                                                                                                        
- Fahri CAN : Rumi Restaurantları  operasyon müdürü olarak çalışmaktadır.
- Fatma Gül TANRIVERDİ: Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup, Sofuoğlu ailesinden Marmara Üniversitesi Tatbiki Güzel  Sanatlar Akademisi mezunu Ali ( Aydın) TANRIVERDİ’nin kızı olan ilgili meslek lisesinden mezun olduktan sonra Stilistlik- Moda Tasarımı Yüksek Okulunu bitirmiştir.
-Fazıl PAK: Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup halen Ordu Belediyesi’nde çalışmaktadır.
- Ferhat ZENGİN (Sınıf Öğretmeni): Ordu-Ulubey İlçesinde görev yapmaktadır.
- Feriha ZENGİN (Altunbaş): İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunu olup, halen Sosyal Güvenlik Kurumunda memur olarak çalışmakta ve İstanbul' da ikamet etmektedir.
- Fevzi KARADAĞ (Kimya Mühendisi): Kav Kibritlerinde Genel Müdür Bursa
- Dr.Fikri ARSLAN (Cerrah-Doktor): Samsun Devlet Hastanesinde görev yapmaktadır.
==============================
 - G -                                                                                                                                          
- Dr. Gökhan DUMAN (Pratisyen Doktor): İstanbul İlinde görev yapmaktadır.
- Dr. Gökay DUMAN (Pratisyen Doktor) Halen İstanbul İlinde görev yapmaktadır.
- Gökhan GÖK (Öğretmen): Ordu İlinde görev yapmaktadır.
- Gonca GÖK (Öğretmen): Ordu İlinde görev yapmaktadır.
- Gözde YÜCEL:  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup Polis Akademisi’nden mezun olmuş ve bu mesleği icra etmektedir.
- Gül Kadem GÜREL (Ziraat Mühendisi-Öğretmen): İstanbul' da görev yapmaktadır.
- Gülnazik TANRIVERDİ: Uzunmusa Köyü’nde dünyaya gelen adı geçen, Ebe-Hemşire olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrılmıştır.
- Gülseren BENLİOĞLU (Emekli Öğretmen): Ordu İlinde ikamet etmektedir.
- Güner İLHAN GÖKBERK : Uzunmusa Köyü'nde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ordu'da tamamladı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde muhtelif görevlerde bulunduktan sonra emekliye ayrıldı. Halen İzmit'te ikamet etmektedir.
 - Gürsel YAGIZ (Yurtdışı Pazar Geliştirme Müdürü): Halen Bursa/Nilüfer Hasanağa Organize Sanayi Bölgesinde Madosan Firmasında Yurtdışı Pazar Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır. (0-224-484-2444 ) gurselyagiz@madosan.eu
- Güven ÖZTÜRK (Harita Mühendisi): Halen İstanbul İlinde çalışmakta ve ikamet etmektedir.
- Gürhan İlhan (Kimya Mühendisi): Tekirdağ Çorlu ilçesinde Sanyo firmasında çalışmaktadır.
==============================
- H -
- Dr. Hakan DUMAN (Patolog-Doktor): Ordu Kadın ve Çocuk Hastanesinde görev yapmakta ve ayrıca kendi özel laboratuarı bulunmakta ve Ordu İlinde ikamet etmektedir.  
- Hasan Basri GÜREL (Ziraat  Yüksek Mühendisi): İzmir Tarım İl Müdürlüğünde görev yapmaktadır.
- Hasan TANRIVERDİ:  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olan ilgili uzun yıllar öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrılmış ve burada ikamet etmektedir.
- Halit İlhan (Polis Memuru): Samsun ilinde görev yapmaktadır.
- Hidayet TANRIVERDİ: Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup İstanbul Güzel Sanatlar Akademisinden mezun olmuş ve halen Afyon İli’nin Bolvadin İlçesi’nde çalışmaktadır.
- Prof.Dr. Hulusi Gürel: 2008 Yılı Haziran ayında Ordu Üniversitesi Tıp fakültesine Dekan olarak atanmıştır. Görev bitiminde Kadın Doğum Kliniği Ana Dalı Başkanı olarak atanmış ve halen bu görevini sürdürmektedir. 
- Helim ZENGİN: Berlin Hür üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup, halen Almanya Berlin' de Serbest Muhasebeci olarak görev yapmaktadır.
- Hüseyin TULGAR : Uzunmusa Köyü doğumludur. İstanbul İli, Levent'te faaliyet gösteren NEBİM - NEYİR Bilgisayar San. Ve Hizm. A.Ş.'nin muhasebe müdürü oalrak çalışmaktadır.
- Hüseyin TULGAR : Uzunmusa Köyü doğumlu olup, emniyet teşkilatında Polis Memuru olarak çalıştı ve emekliye ayrıldı. Halen Ordu'da ikamet etmektedir.
- Hakan YÜCEL : Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. İstanbul İli, Ümraniye İlçesi Vergi Dairesi'nde rütbeli olarak çalışmaktadır.
- Haki GÜREL : Uzunmusa Köyü doğumludur. İstanbul Edebiyat Fakültesi tahsilli olup, birçok Lisede edebiyat öğretmenliği yaptıktan sonra emekliye ayrılmıştır.
- Hasan İLHAN : Uzunmusa Köyü doğumludur. İki dönem Uzunmusa Köyü Muhtarlığı görevini yaptıktan sonra ayrılmış olup, halen bu Köyde ikamet etmektedir.
- Hidayet ARSLAN : Uzunmusa Köyü doğumlu olup MANDIRA işletmektedir.
-Hidayet TANRIVERDİ: Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Seramik Bölümü mezunudur. Halen Afyon İli Bolvadin İlçesi’nde çalışmaktadır.
==============================
- İ -
- İbrahim DUMAN (Yüksek Harita Mühendisi): İbrahim DUMAN İstanbul Yıldız Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri bölümü mezunu olup Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde İstanbul Bölge Müdürlüğünde Kontrol Mühendisi olarak görev yapmakta iken 15.08.2007 tarihinde emekli olmuştur. Halen İstanbul' da emlak bilirkişiliği yapmaktadır.
- İhsan ZENGİN (Em. Astsubay):  Uzunmusa Köyü doğumludur. TSK’ da astsubaylık görevinde bulunduktan sonra emekliye ayrılmış ve halen Kocaeli İli’nde ikamet etmektedir.
- İlhami Duman (Kimya Mühendisi): İlhami Duman Kimya Mühendisi olmasına rağmen bu görevini yapmamaktadır. Halen Almanya'da kendi işletmesini çalıştırmaktadır.
- İsa YÜCEL : Uzunmusa Köyü doğumludur. İlk ve ortaöğrenimini Ordu'da yaptıktan sonra Levazım Astsubay Okulu'na girmiş ve Astsubay Başçavuş olarak emekliye ayrılmıştır. Halen Ordu İlinde ikamet etmektedir.
- İshak ZENGİN:  Uzunmusa Köyü’nde dünyaya gelen adı geçen Ordu FİSKOBİRLİK’te çalıştıktan sonra emekliye ayrılmış ve burada ikamet etmektedir
- İsak Gürel (Lojistik Şefi):  Tekfen Holdingden 2007 yılında emekli olmuştur. Halen Kuzey Irak’ ta “Hava Tek As De” "Süleymaniye Şehrinde Rafineri Projesinde Gaz Tribünleri Montajı Yapan Firmada Lojistik Şefi Olarak Çalışmaktadır.
- İsmet TANRIVER: PTT'den emekli Uzunmusa köyünde ikamet etmektedir.
- İsmet ZENGİN: İstanbul üniversitesi ve Berlin Hür Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, halen Denizli' de ikamet etmektedir.
- İsmet ZENGİN (Mimar): Uzunmusa Köyü’nde dünyaya gelmiştir. İstanbul Maçka Teknik Okulu’ndan mezun olduktan sonra çeşitli illerde ve son olarak da Tekirdağ İli Bayındırlık Müdürlüğü görevinde bulunmuş ve emekliye ayrılarak halen İstanbul İli’nin Kadıköy İlçesi’nde ikamet etmektedir.
==============================
- K -
- Kadir ZENGİN (Emekli Polis Memuru): Halen Ordu ilinde ikamet etmektedir.
- Kenan GÜREL: Eğitmen Tataroğlu Mahmut GÜREL’in torunu olan Kenan Gürel Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup, Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Emniyet Müdürü ve Savcılık görevlerinde bulunan adı geçen emekliye ayrılmış ve halen İZMİR- Bornova’da avukatlık yapmaktadır.
- Kenan KARADAĞ : Uzunmusa Köyü doğumludur . TSK' da astsubay olarak görevde bulunmuş ve emekliye ayrılmıştır.
- Kıymet CAN : Uzunmusa Köyü doğumlu olup, Hemşire olarak emekliye ayrılmıştır.
==============================
 - L -                                                                                                                                           
- Leyla TOKAY (KAYA) (Hemşire): Ordu Devlet Hastanesi'nde görev yapmaktadır.
==============================
- M -
- Mahir Sinan TURGUT (Elektrik-Elektronik Mühendisi): Artvin Hopa’da ikamet etmektedir. TEİAŞ da grup mühendisliği yapmaktadır.
- Dr. Mehdi ZENGİN (Kalp Damar Cerrahı): Halen Antalya İli Medekalpark hastanesinde görev yapmaktadır. (2012)
- Mehmet TANRIVER (Paramedik): Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi Acil Servisinde Paramedik olarak çalışmaktadır.
- Mehmet TANRIVERDİ (İlköğretim Müfettişi): Ordu Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapmaktadır.
- Mehmet ZENGİN: Eskişehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur.
- Mehmet CAN : Uzunmusa Köyü'nde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Ordu'da tamamladıktan sonra Emniyet Teşkilatına girdi. Muhtelif yerlerde başarıyla Polis Memurluğu yaptı. Nihayet emekliye ayrıldı. Halen Uzunmusa Köyü'nde ikamet etmektedir.
- Mehmet PAK:  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup halen İstanbul ili Osmanbey PTT’sinde çalışmaktadır.
- Mehtap TANRIVERDİ (Elektronik Haberleşme Yüksek Mühendisi): Halen İstanbul ilinde "Netaş" Firmasında görev yapmaktadır.
- Melek TANRIVER ŞEN (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni): Halen Ordu Defterdarlığı Köprübaşı Vergi Dairesinde VHKİ olarak görev yapmaktadır.
- Melek YÜCEL (Hava Albay):  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır.  Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunudur. Halen Ankara GATA’ da Halkla İlişkiler Şube Müdürü olarak çalışmaktadır.
- Melih ZENGİN: Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Cırızoğullarından emekli Asb. İhsan ZENGİN’in oğlu olan Melih ZENGİN İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.
- Melis ZENGİN: Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.
- Mesut GÜREL (Şef): Ordu İli Kabadüz Malmüdürlüğünde Muhasebe Şefi olarak görev yapmaktadır.
- Muhammer GÖK (Sağlık Memuru): Ordu İli Fatsa İlçesinde Sağlık memuru olarak görev yapmaktadır.
- Murat ŞAHİN (Emniyet Amiri): Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Polis Akademisinden mezun oldu. Halen İstanbul İli Gaziosmanpaşa İlçesi Emniyet Müdürlüğü’nde emniyet amiri olarak çalışmaktadır.
- Murat TANRIVERDİ (Veteriner): Murat Tanrıverdi Uzunmusa doğumlu olup emekli olduktan sonra, Ordu İlinde Veterinerlik görevine özel bürosunda devam etmektedir.
- Murat TULGAR : Uzunmusa Köyü'nde doğdu. İstanbul İl Özel İdaresi'nde Bütçe Ve Muv. Şefi, Şile İlçe Özel İdare Müdürü ve Şile İlçesi Köy. Hizmet Götürme Birliği Müdürü olarak çalışmakta iken 2008 Yılında emekli oldu. Anılan Müdürlük görevlerinden 2.sini yani Şile İlçesi Köy. Hizmet Götürme Birliği Müdürlüğü'nü "HİZMET SÖZLEŞMESİ" ile devam ettirmektedir.
- Murat YILDIZ (Doktor): İstanbul Alibeyköy Semt Polikliniğinde görev yapmaktadır.
- Mustafa Kemal DUMAN (İç Denetçi): Mustafa Kemal DUMAN Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Kambiyo Bölümü mezunu olup, 22 yıl Maliye Bakanlığında Muhasebe Denetmeni olarak görev yaptıktan sonra 2007 yılında Ordu Belediyesinde İç Denetçi olarak atanmış ve halen burada görev yapmaktadır.
- Mustafa Onur YÜCEL (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir):  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Ankara Teknik Eğitim Fakültesi ve AÖF İktisat Fakültesi mezunu olup Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.
- Mustafa TULGAR ( Yük. Orman.Müh.) : Uzunmusa Köyü'nde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ordu'da tamamladıktan sonra 1963-1964 öğrenim yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi'ne girdi ve mezun oldu. Uzun süre Orman Kadastro Komisyon Başkanlığı ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'nde ( Ayazağa) "Orman Kadastro Ve Mülkiyet Şube Müdürü" olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrıldı. Uzun süre bir Yapı Kooperatifi Başkanlığını yaptı. Halen İstanbul Çamlıca' da kamet etmektedir.
- Murat TULGAR : Uzunmusa Köyü doğumludur. Halen Giresun İlinde Polis Memuru olarak çalışmaktadır.
- Mustafa Suphi TURGUT (Tabip Ütgm): İstanbul Boğaz Komutanlığında görev tapmaktadır.
- Mustafa ARSLAN (Öğretmen): Fatsa'da görev yapmaktadır.
- Muzaffer GÜREL : Hepimizin öğretmeni olan Muzaffer GÜREL, Eğitmen mütevefa Mahmut GÜREL' in oğlu olup bu Köyde doğmuştur. Daha birçok yerde öğretmenlik yaptıktan sonra Bursa İli'nin Orhangazi İlçesi İlköğretim Müdürlüğü'nü ifa ettikten sonra emekliye ayrılmış ve halen İstanbul İli, Bahçelievler İlçesi'nde ikamet etmektedir.
==============================
- N -
- Nail Gürel (Müftünün Cemal’in oğlu) YAPI MERKEZI A.Ş.-Taksim-Kabataş Füniküler Metro Sistem Teknikeri. İTÜ Endüstriyel Elektronik ön lisans mezunudur.
- Naime TANRIVERDİ: Tokiloğlu klarnetçi Hüseyin TANRIVERDİ’ nin kızı olan adı geçen Uzunmusa Köyü’nde doğdu. Ebe- Hemşire olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrılmıştır.
Nalan TANRIVER: Perşembe Mal Müdürlüğü'nde memur olarak görev yapmakta, Perşembe'de ikamet etmektedir.
- Necmi (Hüseyin) ZENGİN: Yıldız Devlet Mühendislik-Mimarlık akademisi Galatasaray Mühendislik Yüksek okulu Kimya mühendisliği Bölümü mezunudur. 01.03.2010 tarihinde trafik kazası sonucu hayatını yitirmiştir.
- Neriman ZENGİN (Yard. Doç. Dr): İstanbul Üniversitesi Florance Nightinger Hemşirelik Yüksek Okulu, İ.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü İç hastalıkları Hemşireliği Yüksek Lisansı, Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri İç Hastalıkları Hemşirelik Doktora programını bitirmiş olup, halen İ.Ü. Bakırköy Sağlık Yüksek okulunda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.
- Dr. Neşide TANRIVERDİ (Çocuk Doktoru) Neşide TANRIVERDİ halen Ordu Çocuk Doktoru olarak görev yapmaktadır.
- Nebahat OSMA (Emekli Ebe) Halen Ordu İlinde ikamet etmektedir.
- Necati TULGAR:  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup bu köyde doğmuştur. Ordu Orman İdaresi’nde çalıştıktan sonra emekliye ayrılmış ve burada ikamet etmektedir.
- Nevcihan ZENGİN BALCI:  Uzunmusa Köyü’nde doğmuştur. Yüksek Okul mezunu olup, T.C. Ziraat Bankası’nda Yönetmen olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrılmıştır. Halen Ordu İli’nde ikamet etmektedir.
- Nezir GÜREL Tekfen Holding İstanbul' da görev yapmaktadır.
- Nilay YÜCEL ERTEN:  Uzunmusa Köyü doğumlu, Em. Asb. Cevat YÜCEL’in torunu olan adı geçen İst. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olup halen aynı yerde doktorasını yapmaktadır.
- Nihat TULGAR : Uzunmusa Köyü'nde doğdu. İlk ve Ortaokul öğrenimini Ordu'da tamamladı. İstanbul İli, Sultanbeyli İlçesi'nde Konfeksiyon Atölyesi işletmektedir.
- Niyazi Duman (Türkiye Gazetesi - İhlas Ordu Bayii Sorumlusu) Halen Ordu İlinde ikamet etmektedir.
- Nuray YAMAN (Emekli Öğretmen) Halen Ordu İlinde ikamet etmektedir.
- Nurettin ŞAHİN (J. Em. Çvş):  Uzunmusa Köyü’nde dünyaya gelmiştir. TSK’ya intisap etmiş ve emekliye ayrılmıştır. Halen Trabzon İli ’nde ikamet etmektedir.
- Nurgül TULGAR : Uzunmusa Köyü doğumludur. Yüksek Hemşirelik Okulu mezunu olarak adı geçen, Üsküdar İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi'nde ikamet etmektedir.
- Nurten TANRIVER: Ana-çocuk Sağlığı'ndan emekli ebe halen uzunmusa köyünde ikamet etmektedir.
- Nurten YAMAN: Uzunmusa Köyü’nde dünyaya geldi. Ebe- Hemşire olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrılmıştır.
==============================
- O-Ö -                                                                                                                                       
- Okan KARADAĞ (Jeoloji Mühendisi): Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresinde (OSKİ) Müdür olarak görev yapmaktadır.
- Oktay TANRIVER (Makine Mühendisi): İstanbul' da ikamet etmektedir.
- Oktay TEZCAN  Köyümüzün Duadüzü Mahallesi sakinlerindendir. İlk, Orta , Lise eğitimini Ordu’da bitirmiştir. İstanbul Kültür Üniversitesi Mali İşler Dairesi Başkanlığında çalışmakta iken emekli olmuş ve siyasete atılarak Ordu İl Genel Meclisinde Demokratik Sol Partiden 1. Sıra yedek üye olmuştur.
- Olgun BENLİOĞLU ((Polis Memuru)
- Ömer ALTINKILIÇ : Uzunmusa Köyü doğumludur. Polis Emeklisi olup, Ordu'da ikamet etmektedir.
- Onur DUMAN (Harita Mühendisi): Onur DUMAN İstanbul Yıldız Üniversitesi Jeodeji ve Fotogrometri bölümü mezunu olup halen Tarım Reformu Bölge Müdürlüğü Şanlıurfa' da görev yapmaktadır.
- Onursal TANRIVERDİ (Emniyet Amiri): Giresun İlinde görev yapmaktadır.
- Ömer FARUK İLHAN: Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Mütevefa Ordu İli Belediyesi Zabıta Amiri Vehip İLHAN’ ın oğlu olan adı geçen Giresun Eğitim Fakültesi’nden mezun olup, öğretmenlik yapmaktadır.
- Önder GÜREL (Su Ürünleri Mühendisi): Afyon İlinde  görev yapmaktadır.
- Önder OSMA (Bilgisayar Öğretmeni) Ordu Endüstri Meslek Lisesinde Öğretmen olarak çalışmaktadır.
- Onur ŞAHİN (Jeoloji Mühendisi):  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Konya Selçuk Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Fakültesi’nden mezundur.
 Orhan GÜREL : Uzunmusa Köyü doğumludur. Eğitim Fakültesi mezunudur. Birçok Lisede öğretmenlik yaptıktan sonra İstanbul Bakırköy Lise Müdürlüğü'nü yürütmüş ve emekliye ayrılmıştır. İstanbul'da ikamet etmektedir.
- Özer KARADAĞ (Ordu Belediyesi (Son) Başkan Yardımcısı): Özer Karadağ halen Uzunmusa Köyünde ikamet etmektedir.
- Dr. Özer ŞAHİN (Operatör Doktor):  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Halen Antalya İli’nde bulunmaktadır.
- Özcan ŞAHİN:  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Yüksek Okul mezunu olup halen Antalya İli’nde emniyet müdürü olarak görev yapmaktadır.
- Özden TURGUT (Ziraat Mühendisi): Ordu Devlet Hastanesi’nde görev yapmaktadır.
- Özden ÖZTÜRK ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunudur.
- Özlem AKCAN TULGAR : Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. ANKARA Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezundur. T.C. Ziraat Bankası'nda rütbeli olarak çalışmış ve buradan ayrılarak halen bir Şirkette çalışmaktadır.
- Özlem ÖZTÜRK (Finansbank Ticari Pazarlama Portföy Yetkili Yard.) Marmara İktisat mezunu, ODTÜ'de Uluslararası İlişkiler master yapmaktadır.
- Özlem İLHAN (Öğretmen): Şişli İzzetpaşa İ.Ö.O. 'unda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
- Öznur ŞAHİN (Eczacı):  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Eczacılık Fakültesi mezunudur. Halen Trabzon İli’nde eczacılık yapmaktadır.
- Öznur ZENGİN (Şimşek): Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olup, halen İstanbul ili Bakırköy İlçesi Vergi Dairesine Şef olarak görev yapmaktadır.
==============================
- P -
- Pelin DUMAN (İşletme Bölümü Mezunu Bankacı): Uzunmusa doğumludur.
- Pembe ÖZER : Uzunmusa Köyü doğumludur. İstanbul İli, Beykoz İlçesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden emekli olup, Küçüksu'da ikamet etmektedir.
==============================
- R -
- Recai Duman (Makine Mühendisi): Recai Duman Almanya'da çalıştıktan sonra halen İstanbul'da ikamet etmektedir.
- Rıdvan Gök (Öğretmen): Rıdvan Gök Uzunmusa doğumlu olup halen Konya İlinde Öğretmen olarak görev yapmaktadır.
- Ruhi Öztürk (Emekli İcra Müdürü) Halen Güner Hukuk Bürosunda çalışmakta ve İstanbul İlinde ikamet etmektedir.
==============================
- S-Ş -                                                                                                                                       
- Saadet KARADAĞ EGEMEN: Benlioğlu Hasan KARADAĞ’ın kızı olan adı geçen Uzunmusa Köyü’nde dünyaya geldi. Ebe- Hemşire olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrıldı ve halen Ordu’da ikamet etmektedir.
- Şafak GÖK (Tuğ General): Uzunmusa Doğumlu olan Şafak GÖK, halen Kara Kuvvetleri Komutanlığında Tuğ General olarak görev yapmaktadır.
- Samiye Narin TULGAR : Uzunmusa Köyü Nüfusuna kayıtlı olup, Eskişehir Anadolu Ün. İktisat Fak. mezunudur. Birçok firmada çalıştıktan sonra Şile İlçesi Köy. Hizmet Götürme Birliği'ne girmiş ve halen Birlik Muhasebe Otomasyon Sorumlusu ve Birlik Müdür Muavini oalrak çalışmaktadır.
- Sancar KAYA (Jandarma Uzm. Çavuş.): Erzurum’da görev yapmaktadır.
- Savaş GÖK (Almanya' da İşçi): Uzunmusa doğumludur.
- Sebiha BENLİOĞLU (Hemşire): Denizli İlinde Görev yapmaktadır.
- Sedat ÖZTÜRK : Uzunmusa Köyü doğumludur. Merhum ( Biconun) İcra Müdürü Mehmet ÖZTÜRK'ün oğlu olan adı geçen, uzun yıllar Şile İcra Müdürü olarak çalıştıktan sonra halen İstanbul Fatih İlçesi İcra Müdür Muavinliği görevini yürütmektedir.
- Sedat TANRIVER: TEDAŞ Müsessese Müdürlüğünden emekli, halen Uzunmusa köyünde ikamet etmektedir.
- Şehri Hale TULGAR : Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup Eskişehir Anadolu Ünviversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Birçok TV Kanalında program sunuculuğu ve kamera arkasında çalışmış, şuan Moda Ve Tekstil sektöründe kariyerine devam etmektedir.
- Selami DUMAN (Sağlık Bakanlığı Başmüfettişi): Halen Ankara İlinde ikamet etmektedir.
- Selim TULGAR (SMMM): Aslen Uzunmusa nüfusuna kayıtlı olup, Kurtulmuş Köyünde oturan (merhum) Memükoğlu Hasan TULGAR' ın oğludur. Öğretmenlikten ayrıldıktan sonra bir üst öğrenimini yapmıştır.Halen İstanbul İli Mecidiye köy’de SMMM olarak çalışmaktadır. Kervangeçmez Sk. Kervan İşm. No: 10/2 Mecidiyeköy İstanbul Tel : 0212 356 51 77 - 0532 648 52 52
- Selim ZENGİN: Anadolu Üniversitesi Seramik bölümü mezunu olup, halen Uzunmusa Köyümüzde ikamet etmektedir.
- Selin TANRIVERDİ (Öğretim Görevlisi) Bahçeşehir Üniversitesinde Öğretim Görevlisi (İngilizce) olarak çalışmaktadır.
- Şener DUMAN (Harita Mühendisi): Şener DUMAN İstanbul Yıldız Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrometri bölümü mezunu olup halen emekli olmakla Ordu ilinde müteahhitlik yapmaktadır.
- Şener GÖK (Emekli Öğretmen-Ordu Belediye Konservatuarında Bağlama Öğretmeni): Uzunmusa Doğumlu olan Şener GÖK Öğretmenlik görevinden emekli olduktan sonra halen Ordu Belediyesi Konservatuarında Bağlama Öğretmenliği yapmaktadır.
- Şenel GÜREL (Gıda Mühendisi): ODTÜ Gıda Mühendisliği mezunu olan Şenel Gürel halen Bursa İlinde görev yapmaktadır.
- Şenol GÜREL (Astsubay): Halen Erzurum İlinde görev yapmaktadır.
- Şener ŞAHİN:  Uzunmusa Köyü’nde doğdu. Em. Polis olarak Ordu’da ikamet etmektedir.
- Serap TULGAR : Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. İktisat Fakültesi mezunudur. Birçok firmada çalıştıktan sonra, edindiği tecrübe ve medeni cesaretle " VİLLA GIDA SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ." ni kurdu. Halen bu Şirketin Müdürlüğünü yapmaktadır.
- Serdar CAN : Uzunmusa Köyü doğumlu olan adı geçen, İSTANBUL Ümraniye İlçesi Alemdağ Beldesi'nde "MARANGOZ ATÖLYESİ" işletmektedir.
- Serhat Eray ARSLAN (Elektrik Elektronik Mühendisi):  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi mezunu olup halen İstanbul Bahçelievler İlçesi’nde Türk Telekom’da çalışmaktadır.
- Serhat OSMA (Elektronik Mühendisi) Halen Bursa İlinde kendi kurduğu firması kanalı ile interaktif olarak akvaryum vs satışı yapmaktadır.
- Serhat TANRIVERDİ (İnşaat Mühendisi) Halen İstanbul İlinde özel bir firmada görev yapmaktadır.
- Dr. Serkan TULGAR : İlk ve ortaöğrenimini Ordu'da tamamlayan adı geçen Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş ve halen İSTANBUL Kartal Lütfü Kırdar Eğit. Ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji Ve Reanimasyon Ünitesinde Asistan olarak çalışmaktadır.
-  Serpil ARSLAN (Eczacı):  İstanbul Nişantaşı Eczacılık Fakültesi mezunu olup, halen Samsun İli’nde İlyasköy Eczanesini işletmektedir.
- Serpil EGEMEN: Uzunmusa Köyü’nde dünyaya gelen, Ebe-Hemşire Saadet KARADAĞ’ın kızı olan Serpil EGEMEN Eğitim Enstitüsü mezunu olup, öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrılmış ve halen İstanbul’da ikamet etmektedir.
-  Sevda GÜREL ÇATALKAYA(Öğretmen):  Uzunmusa Köyü doğumlu, Muzaffer GÜREL’ in kızı olan adı geçen Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Alman Filolojisi mezunu olup öğretmenlik yapmaktadır.
- Seviye İkbal TULGAR : Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Fakültesi mezunudur. Moda ve Tekstil sektöründe Stil Direktörü olarak çalışmaktadır.
- Seviye DURMUŞ TULGAR (Türk Halk Müziği İcracısı):  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Türk Halk Müziği icracısı olup 1975 yılında TRT İstanbul Radyosu’nun açtığı sınavı kazanmış ve istisna akdine layık görülmüştür.
- Sibel Çiğdem ŞAHİN (Okutman):  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı olup, Ortadoğu Teknik Ünv.’nden mezun oldu, İst. Yeditepe Üniversitesi ’nde okutman olarak çalışmaktadır.
- Sibel EGEMEN YÜCEL:  Uzunmusa Köyü’nde dünyaya gelen, Ebe- Hemşire Saadet KARADAĞ’ ın kızı olan adı geçen ANKARA Hacettepe Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Halen Ordu İli Medikal Park’ta çalışmaktadır.
- Prof Dr. Sibel TULGAR KINIK:  Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlı, Yüksek Orman Mühendisi Tevrat TULGAR’ ın üç akademisyen kızından birisi olan adı geçen Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldu. Çocuk Hastalıkları Uzmanı olup, Ankara İli’nde ikamet etmektedir.
- Sinan YILMAZ (İnşaat Mühendisi): İnşaat Firması Sahibi olup Ankara da ikamet etmektedir.
- Şinasi DUMAN (Ordu PTT Başmüdürü): Uzunmusa doğumludur ve halen Ordu İlinde İkamet etmektedir.
- Şinasi KAYA (Gümrük Müşaviri): Uzunmusa doğumludur ve halen İstanbul Bakırköy'de Gümrük Müşavirliği yapmaktadır.
- Sinay YILMAZ (Makine Mühendisi): Sinan Yılmaz ile birlikte çalışmakta ve Ankara' da ikamet etmektedir. 
- Şirin DUMAN (Makine Mühendisi) Şirin DUMAN Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği  Bölümünden mezunu olmuş, MKE Çankırı Silah Fabrikasında AR-GE Müdürü görevini yürütmüş ve 2015 yılında emekli olmuştur. Cemil ve Alper adında iki oğlu vardır.
- Sönmez TANRIVER (Jan. Baş çvş): Köyümüz Duadüzü Mahallesinden Sönmez TANRIVER İlk, orta, Lise eğitimini Ordu’da tamamlamış, 1990 Yılında Uzm. Jan. Okulunu bitirerek göreve başlamıştır.Bir süre çalıştıktan sonra Jan.Asb. Okulu eğitimini tamamlamıştır. Yurdumuzun çeşitli yerlerinde değişik görevlerde bulunan Tanrıver, evli 2 çocuk babasıdır. 2004 Yılından bu yana Afyon Tınaz tepe Karakol Komutanı olarak görevini sürdürmektedir.
- Suat YÜCEL (Öğretmen): Başarı Dershanesinin Sahibidir.
- Sultan ZENGİN (Öztürk): Lise mezunu olup halen yurtdışında ikamet etmektedir.
- Süheyla (DUMAN) ALPAN (Emekli Bankacı): Uzunmusa Köyünde doğmuş ve Halen Ankara İlinde ikamet etmektedir.
- Sündüs YAMAN: Eğitmen Dursun DUMAN’ın kızı olan Sündüs YAMAN Uzunmusa Köyü’nde doğdu. Ebe- Hemşire olarak hizmet verdikten sonra emekliye ayrılmıştır.
- Suzan TEZCAN (Emekli Şef): Boğaziçi Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesinde Şef olarak görev yaptıktan sonra emekli olmuş ve halen Uzunmusa Köyünde ikamet etmektedir.
- Süreyya GÜREL: İstanbul İlinde kendi Kargo (Gürel Taşımacılık Ltd.Şti) işletmesi olup;Talatpaşa Mah.Emirgazi Cad.   Elmas Plaza No:1 Kat: 1 Daire : 3 Okmeydanı/Kağıthane/İstanbul . adresinde bulunmaktadır. Tel : 212/220 83 02-  Hyundai 220 83 03 faks: 212/220 83 54 Cep:  530/ 782 65 50 Mail:sureyya@mbemkoy.com www.mbemkoy.com
- Süreyya ZENGİN (Gürgen): Anadolu üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup, halen İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığında Gelir Uzmanı olarak görev yapmaktadır.
==============================
- T -
- Talat İLHAN (Fizikçi):
- Talat ŞAHİN: Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Nurioğullarından Alaaddin ŞAHİN’ in oğlu olan Talat ŞAHİN Lise Öğretmeni olarak çalışmaktadır.
- Tansu ZENGİN (Kimya Mühendisi): Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Kocaeli Üniversitesi Kimya Fakültesi mezunudur.
- Tevrat TULGAR : Uzunmusa Köyü doğumludur. İ.Ü. Orman Fakültesi tahsillidir. Orm. Yük. Müh. Tevrat TULGAR, ANKARA Orman Genel Müdürlüğü- Vasıf Tayini Şube Müdürü olarak görev yapmış ve emekliye ayrılmıştır.
- Tevrat Seyfettin TULGAR : Uzunmusa Köyü'nde doğdu. Ticaretle iştigal etmektedir. Feriköy Karlıtepe'de iç giyim üzerine işyeri bulunmaktadır.
- Tolga Mert TULGAR : Uzunmusa Köyü nüfusuna kayıtlıdır. İ.T.Ü. Elektronik Fakültesi mezunudur. Boğaziçi Üniversitesi'nde elektrik ve elektronik üzerine master yaptı. BEKO ve NETAŞ'ta çalıştı. Halen AVEA' da önemli görevlerde bulunmuştur.
- Tolga TULGAR : İlk ve ortaöğrenimini Ordu'da tamamladı. TSK' ya girdi. Bir süre sonra Astsubaylığa terfi ettirildi. Halen şark hizmetini yapmaktadır.
 - Tuğba ZENGİN YÜKSEL: Cırızoğlu Sülalesi’nden Mimar İsmet ZENGİN’ in kızı olan Tuğba ZENGİN YÜKSEL 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup İş Bankası’nda çalışmaktadır.
- Tuncer YÜCEL (Matematik Öğretmeni): Ordu İlinde görev yapmaktadır. 
- Turan PAK (Em.Öğretmen): Uzunmusa Köyü’nde doğdu. Halen bu Köyde ikamet etmektedir.
- Turgut TULGAR : Uzunmusa Köyü doğumludur. Halen İstanbul'da oto ticareti ile iştigal etmektedir.
- Tülay ÇARBOĞA  (TURGUT) (Hemşire): İzmir'de görev yapmaktadır.
- Tülin TURGUT:  Uzunmusa Köyü’nde doğdu. İst. İl Özel İdaresi’nde memuriyete başladı ve Ordu Teknik Ziraat Müdürlüğü’nde çalışmaktadır.
==============================
- U-Ü -                                                                                                                                        
- Uğur DUMAN (Hakim): Uğur DUMAN 1981 yılında Ankara Üniversitesini kazandı. Bir sene sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine geçip 1985 yılında burudan mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde görev yaptıktan sonra halen İstanbul ili Kartal (Anadolu Yakası) Ağır Ceza Hakimi olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 
- Uğur Tanrıver (Emekli Ziraat Teknisyeni): Halen Ordu İlinde ikamet etmektedir. 
- Uğur TANRIVERDİ (Veteriner Hekim): İstanbul ilinde (İlaç Firmasında) görev yapmaktıktan sonra emekli olmuştur.
- Uğur Çapkın (Avukat) İstanbul' da kendi bürosunda avukat olarak görev yapmaktadır.
- Dr. Ünal GÜREL (Operatör Doktor/KBB Uzmanı) Muğla İli Milas İlçesi Devlet hastanesinde görev yapmaktadır.
==============================
 - V -                                                                                                                                           
- Volkan TANRIVER  (Öğretmen) Halen Samsun İli Bafra İlçesinde öğretmenlik yapmaktadır. (Yeni görev yeri hayırlı olsun.)
- V. Ayça DUMAN (Harita Mühendisi ve GIS Uzmanı): Halen İzmir ilinde ikamet etmektedir.
- Vedat ÖZTÜRK (Emekli Başkomiser): Halen Star Özel Güvenlik Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.
- Volkan ŞAHİN (Biyolog):
==============================
 - Y -                                                                                                                                            
- Yalçın DUMAN (Öğretmen): Ordu İlinde ikamet etmektedir.
- Yavuz DUMAN (Grafiker): Halen Ordu İlinde Moda Digital' de (Belediye Binası altı) grafiker olarak görev yapmaktadır. Bilgisayar konusunda uzmandır. Halen İngiltere' de çalışmaktadır.
- Yavuz ŞAHİN (Muhittin Şahin' in Torunu, Yılmaz şahin' in oğlu):  İstanbul’ da  Batu Alüminyum Cephe Sistemlerinin  sahibidir ve halen İstanbul Gaziosmanpaşa’ da ikamet etmektedir.
- Dr. Yeşim Duman URAS (Kadın Doğum Uzmanı): İstanbul' da ikamet etmektedir. 
- Yüksel DUMAN (Arkeolog-Emekli Ziraat Bankası Müdürü): Halen Uzunmusa Köyünde oturmaktadır.
- Yüksel Çelebi (Memur) Halen PTT İstanbul/Beşiktaş Şubesinde çalışmaktadır.
- Yunus İlhan ( Öğretmen): 
- Yunus TULGAR : Uzunmusa Köyü'nde doğdu. İlk ve ortaokul tahsilini Ordu'da yaptı. İş hayatına girdi. Edirnekapı Kariye'de ve Zeytinburnu'nda iki konfeksiyon atölyesi açtı ve çalıştırdı. İki atölyenin geliri ile Sefa Köy'de ( Safra'da) üçüncüsünü açtı ve bir iş merkezinin iki katını satın alarak " ŞAFAK KONFEKSİYONU" kurdu. Diğer atölyeleri sıra ile kapattı. Büyük bir üretim ve istihdam sağladı.
- Yusuf TANRIVERDİ:  Bebek Ali’nin oğlu olan Yusuf TANRIVERDİ Yıldız Teknik Okulu Makine Bölümünden mezun oldu, çeşitli kuruluşlarda hizmet verdikten sonra emekliye ayrılmıştır.
-Z-
- Zeki GÜREL : Uzunmusa Köyü doğumludur. İlk ve Ortaokulu Ordu'da bitirdikten sonra Hava Harp Okulu'ndan mezun olmuş ve Albay rütbesinde iken emekliye ayrılmıştır. Halen İstanbul'da ikamet etmektedir.
- Zekeriya PAK: PTT emeklisi olup, İstanbul Feriköy’de ikamet etmektedir.
- Ziya YÜCEL (Em. Asb.):  Uzunmusa Köyü’nde doğdu. TSK’ dan emekli olduktan sonra bu Köyde ikamet etmektedir.
 
==============================
Sayfa Başına Dönmek için Tıklayınız -->^͏͏